Pierwsze zwycięstwo. Orlęta Spomlek – Sokół Sieniawa 2 : 1(1:1).

Dziewiętnasta kolejka rozgrywek III ligi w grupie lubelsko-podkarpackiej okazała się dla Orląt historyczną. Radzyński zespół po raz pierwszy wygrał z Sokołem Sieniawa. Na własnym boisku drużyna trenera Damiana Panka pokonała bardzo solidny zespół z Podkarpacia 2 : 1, po bramkach Piotrka Zmorzyńskiego i Tomka Tymosiaka. Pisałem w zapowiedzi ,że spotkanie nie będzie lekkie, łatwe i przyjemne . Jednak nie przypuszczałem o postawieniu tak twardych warunków gry przez podopiecznych trenera Ryszarda Federkiewicza. Spotkanie rozpoczęło się od ostrożnych ataków obu drużyn. Bardzo składna akcja Orląt w szóstej minucie kończy się golem dla radzyńskiego zespołu. Łukasz Ebert podaje do Konrada Króla, który odgrywa do Adisona , centrę Brazylijczyka na bramkę zamienia Piotrek Zmorzyński. Po zdobyciu gola i zmarnowanych dwóch okazjach Zmorzyńskiego i Króla na podwyższenie prowadzenia , radzyńska drużyna oddaje inicjatywę przyjezdnym. Kończy się to zdobyciem wyrównania przez Pawła Hassa.

Strzał życia z ostrego kąta ,zawodnika Sokoła zaskakuje Adama Wasiluka. Rozochoceni łatwością przy strzeleniu bramki przyjezdni wyraźnie podkręcają tempo gry i groźnie atakują. W 29 minucie bomba Hassa ląduje na poprzeczce bramki gospodarzy, po chwili dobre uderzenie Bigasa nieznacznie mija słupek bramki Wasiluka. W 40 minucie radzyńska drużyna powinna wygrywać, najpierw bardzo silny strzał Zmorzyńskiego z trudem wybija na rzut rożny Kukulski, po rzucie rożnym obrońcy odbijają piłkę pod nogi Tymosiaka, Tomek precyzyjnie podaje do będącego na szóstym metrze Zarzeckiego, Adrian strzela prosto w idącego w jego kierunku bramkarza Sokoła.Przed zakończeniem pierwszej połowy Adison zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej gości , ale Konrad Król nie dochodzi do podania. Pierwsza połowa meczu kończy się remisem 1:1. Początek drugiej połowy wyrównany , niezłe okazje na zmianę wyniku mają obie drużyny. Po wyrównanym początku powoli zaznacza się niewielka przewaga Orląt, wyraźnie widać, że przyjezdni płacą za zbyt wysokie tempo gry w pierwszej połowie.Precyzyjne podanie w 78 minucie Rafała Borysiuka z rzutu wolnego,po faulu na Komarze do Tomka Tymosiaka kończy się zdobyciem prowadzenia przez radzyński zespół. Gospodarze maja jeszcze dwie wyborne okazje do podwyższenia wyniku, ale główka Adisona po rzucie rożnym oraz strzał Krystiana Łotysa nie trafiają do bramki Piotra Kukulskiego.W odpowiedzi dobry strzał Hassa z 17 metrów jest niecelny. Spotkanie kończy się pierwszą wygraną Orląt z prezentującą dobrą grę drużyną Sokoła Sieniawa. Zawody stały na niezłym poziomie, obie drużyny grały ofiarnie i z dużym zaangażowaniem. W drużynie Orląt bardzo dobre spotkanie rozegrał Rafał Borysiuk. Szkoda, że sezon się zakończył ponieważ kapitan radzyńskiej drużyny z każdym kolejnym meczem grał coraz lepiej. Wyróżniającą się postacią drużyny Sokoła był Paweł Hass. Na boisku widać było oznaki przemęczenia przedłużonym sezonem, również mokra murawa nie ułatwiała życia obu zespołom. Teraz drużyny czeka zasłużony zimowy odpoczynek.

Orlęta Spomlek Radzyń – Sokół Sieniawa 2 : 1 ( 1:1).

Bramki: Orlęta – Zmorzyński 6', Tymosiak 78'; Sokół- Hass 21'.

Składy drużyn: Orlęta – Adam Wasiluk-Adrian Zarzecki, Paweł Komar, Wojciech Jakubiec, Łukasz Ebert ( 77' Marek Leszkiewicz ), Tomasz Tymosiak, Rafał Borysiuk, Piotr Zmorzyński, Konrad Król ( 62' Dariusz Ptaszyński ), Witalii Melnychuk ( 75' Krystian Łotys ), Adison Pereira ( 90' Patryk Szymala ).

Sokół – Piotr Kukulski-Damian Skała, Sebastian Padiasek, Krzysztof Bigas, Mateusz Padiasek ( 77' Dawid Dziekan ), Łukasz Bursztyka ( 64' Mariusz Zajchowski ), Paweł Adamczyk, Sergii Syvyi, Paweł Hass, Mateusz Jędryas, Jacek Flis ( 84' Jakub Stefan ).

Żółte kartki: Orlęta – 59' Konrad Król; Sokół – 94' Sergii Syvyi.

Sędziowie : Pan Mateusz Złotnicki – sędzia główny, Panowie Piotr Boryca i Karol Bocheńczyk- sędziowie asystenci – wszyscy Kolegium Sędziów Lublin.