ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Podsumowanie rundy jesiennej.

Udostępnij

Rozgrywki trzecioligowe w grupie lubelsko-podkarpackiej zaplanowane na jesień, przedłużone o dwie kolejki wiosenne dobiegły końca. Czas na odpoczynek dla zawodników. Drużyny czołówki tabeli będą spokojnie analizować minioną rundę, dla zespołów z dolnych rejonów tabeli nastał czas do poszukiwania przyczyn słabszej gry i wyciągania wniosków na przyszłość. Postaram się w skrócie przeanalizować postawę zespołu Orląt Radzyń.

 

Początek rozgrywek nie był zbyt szczęśliwy, trzy remisy i przegrana nie napawały optymizmem. Promyk nadziei błysnął po wygranej z Jarosławiem, dwa kolejne remisy przygasiły optymizm. Wygrane z Wólczanką, Izolatorem i Motorem przywróciły nadzieję, że radzyńska drużyna złapała właściwy rytm gry. Remis w Kraśniku oraz wpadka z Żółkiewką wprawiły kibiców w zakłopotanie i nasuwało się pytanie „ jak to jest z naszą drużyną?”. Zwycięstwa z Podlasiem i Przeworskiem oraz remis ze Stalą w Rzeszowie były miodem dla kibiców.

Mecz z Avią i znowu konsternacja. Dwa ostatnie spotkania wygrane, drużyna uplasowała się na przyzwoitym piątym miejscu, kibice zapomnieli i wybaczyli błędy oraz niedociągnięcia swoich pupili. Główną przyczyną huśtawki formy i nierównej grę podopiecznych trenera Damiana Panka był moim zdaniem brak zgrania drużyny. Zespół Orląt został wyraźnie wzmocniony w przerwie letniej , jednak drużyny nie buduje się z dnia na dzień nawet z największych talentów. Piłka nożna jest grą zespołowa , podstawą sukcesów jest zrozumienie, zgranie , zdolność przewidywania co może zrobić kolega i największy mankament naszej drużyny, umieszczanie piłki w bramce rywala .

Jeżeli w przerwie zimowej z drużyny nie zostaną wyłuskane perełki, to przekonany jestem o przynajmiej utrzymaniu obecnie zajmowanego miejsca, a myślę, że zajęcie wyższego miejsca, będzie w zasięgu radzyńskiej drużyny. Potencjał i dobra atmosfera w drużynie jest. Potrzeba zgrania, wiary w swoje możliwości i trochę boiskowego cwaniactwa, a wyniki bedą zadowalające. Piąte miejsce za klasowymi drużynami to dobra pozycja, faktem jest, że za plecami z niewielką stratą są zespoły mające aspiracje na wyższe miejsce. Osiem spotkań Orlęta wygrały i osiem zremisowały, tylko trzy razy musiały uznać wyższość rywali, nie obrażając nikogo z dolnej półki .

Nie podejmę się oceniać gry poszczególnych zawodników, jeżeli trener wyrazi zgodę na wystawianie cenzurek swojemu zespołowi to zamieścimy Jego oceny. Od wyrażenia jednej opinii nie mogę się powstrzymać. Jakość gry radzyńskiej drużyny w dużym stopniu zależała od dyspozycji kapitana zespołu Rafała Borysiuka. Teraz krótko o kilku rywalach. Największą niespodzianką dla mnie jest pozycja lidera. Drużyna Karpat Krosno prowadzi z dorobkiem 47 punktów , wygrała 15 spotkań, dwa zremisowała oraz dwa przegrała. Orlęta w Krośnie zremisowały będąc drużyną lepszą , prowadzącą grę , jednak drużyna gospodarzy stworzyła groźniejsze sytuacje bramkowe. Przyczyna sukcesu zespołu z Krosna jest prosta, strzelają bramki i wygrywają. Prawdopodobnie trener Szymon Szydełko znalazł wspólny język z zawodnikami, poukładał drużynę i pokazuje plecy faworyzowanemu rzeszowskiemu duetowi oraz Motorowi Lublin. Zaskakująco niska jest jedenasta pozycja Izolatora Boguchwała , moim zdaniem najlepiej grającej drużyny, ze wszystkich oglądanych rywali w spotkaniach z Orlętami. Rozczarowaniem jest ostatnie miejsce Lublinianki Lublin, piętnaście punktów uzyskane w 19 meczach może okazać się zbyt małą zaliczką aby utrzymać się w gronie trzecioligowców. Nie do pozazdroszczenia jest również pozycja bardzo młodej wiekowo drużyny Podlasia Biała Podlaska. Do rozegrania pozostało jeszcze piętnaście kolejek wiosennej rundy i dużo w tabeli może się zmienić.

 

Adam Kułak

Komentarze   

+24 #3 turniej44 2014-11-30 14:52
Pomysł "jacka" bardzo dobry , tylko myślę, że aby zachęcić do udziału klasowe zespoły trzeba pozyskać kasę na przynajmniej niewielkie nagrody.
Cytować
+20 #2 popieramPrzemysław 2014-11-30 11:39
takich akcji właśnie brakuje, dlaczego kibice mają spotykać się tylko przy okazji meczów ligowych
Cytować
+42 #1 turniej pokazowyjacek 2014-11-28 11:17
Mam pytanie do Zarządu ewentualnie do Trenera, czy byłaby taka możliwość zorganizowania w naszym mieście zimowego halowego turnieju piłki nożnej z udziałem drużyny seniorów Orląt. Można byłoby zaprosić drużyny z regionu z wyższego, podobnego i ewentualnie niższego szczebla. Taki turniej miałby charakter pokazowy, lecz też mógłby posłużyć jako etap przygotowań do rundy rewanżowej. Dla kibiców byłaby świetna okazja pooglądania poczynań naszych zawodników. Mamy wspaniała halę gdzie licznie zgromadzona publiczność mogłaby dopingować swoich pupili. Ewentualnie można zrobić bilety w symbolicznej cenie, z których zyski przeznaczone byłyby na jakiś szczytny cel. Myślę, że w Radzyniu przydałaby się taka tradycja rozgrywania turniejów zimą gdy za oknami leży śnieg a kibice są głodni piłki w wykonaniu naszych piłkarzy. Proszę o przekazanie zapytania i komentarz ze strony wyżej wymienionych osób. Dziękuje
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem