Niespodzianka [Galeria]

Drużyna Orląt od zwycięstwa nad faworyzowanym zespołem Karpat Krosno rozpoczęła wiosenne występy przed  własną publicznością. Pomimo przenikliwego zimna na stadion przybyło ponad 500 osób ,w tym około trzydziestu kibiców z Krosna, aby ogladać występy swoich drużyn. Atmosferę meczu skutecznie podgrzewał sędzia, aplikując zawodnikom siedem żółtych kartek, w tym pięć dla gospodarzy.

Obie drużyny dość ostrożnie przystąpiły do zawodów. Orlęta osłabione chorobą stopera Wojciecha Jakubca nie kwapiły się zbytnio do odsłaniania tyłów. Równiez przyjezdni niezbyt ochoczo przeprowadzali zmasowane ataki. Spokojna gra trwała prawie pół godziny. W tym okresie żadna z drużyn nie wypracowała klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Orlęta przystąpiły do zdecydowanych ataków. W 28 minucie po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego, przewracajacy się w polu karnym obrońca gości zagrał ręką, jednak sędzia pomimo protestów gospodarzy nie odgwizdał rzutu karnego. Trzy minuty później blokujący piłkę Witalij Melnychuk został kopnięty i przewrócony w narożniku pola karnego, tym razem arbiter bez wahania pokazał wapno. Rafał Borysiuk nie zwykł marnować takich sytuacji, silnym strzałem z 11 metrów zdobywa bramkę . Orlęta nie spoczywają na laurach i starają się zdobyć następne bramki. W 39 minucie Tomasz Tymosiak wzdłuż linii pola karnego podaje do Tomasza Ryczka, ale Paweł Jarząb przecina podanie. Pod koniec pierwszej połowy niezłe okazje na wyrównanie mają Sylwester Sikorski i za chwilę Bartłomiej Buczek wykonując rzut wolny z 16 metrów strzela wysoko nad bramką Krzysztofa Stężały. Pierwsza połowa kończy się zasłużonym prowadzeniem podopiecznych trenera Damiana Panka.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczynają bez zmian. Widząc , że lider nie taki straszny zawodnicy Orląt staraja się podwyższyć prowadzenie. W 49' minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką Krzysztofa Żukowskiego, żaden z napastników radzyńskich nie kieruje piłki do siatki. Gospodarze przeprowadzaja kilka ataków, ale bez powodzenia. Widząc nieporadność swojej drużyny trener Szymon Szydełko  wprowadza do gry Marka Fundakowskiego w miejsce Pawła Jarząba. Zmiana ta wnosi nieco ożywienia do gry lidera. Strzał Łukasza Krzysztonia i  okazja wprowadzonego Fundakowskiego po potknięciu Adriana Zarzeckiego, były najlepszymi momentami do wyrównania wyniku spotkania.Lekka przewaga przyjezdnych trwała do około 73 minuty, kiedy to na wątpliwym spalonym jest Tomasz Ryczek. W 78 minucie strzał głowa T. Ryczka z sześciu metrów nieznacznie mija bramkę Karpat .Pięć minut później P. Zmorzyński z jedenastu metrów nieznacznie pudłuje. Napór Orląt przynosi efekt w 87 minucie .Po składnej akcji całej drużyny piłka trafia do W. Melnychuka, który dośrodkowuje, piłka ociera się o T .Ryczka , trafia do T.Tymosiaka, który silnym strzałem z czterech metrów zdobywa druga bramkę. Niekorzystny wynik starają się zmienić Dariusz Kantor i Patryk Kapuściński , ale bez efektu. Pod koniec spotkania trener Panek wprowadza do gry czterech juniorów, wychowanków klubu. Spotkanie kończy się rezultatem 2 : 0.

Orlęta zaimponowały bardzo dojrzałą i rozsądną grą. Umiejetnie wytrącały rywala z uderzenia, co przyniosło oczekiwane efekty. Na pochwałę zasługuje gra całego zespołu, który w ciagu  spotkania nie dopuscił do żadnej klarownej sytuacji zagrażającej bramce Krzysztofa Stężały.  Prowadzace w tabeli Karpaty, wbrew oczekiwaniom nie zaprezentowały gry na wygórowanym   poziomie .

Orlęta Spomlek Radzyń – Karpaty Krosno 2 : 0.

Bramki – 32' Rafał Borysiuk ( karny ), 87' Tomasz Tymosiak.

Składy drużyn ; Orlęta : Krzysztof Stężała – Adrian Zarzecki, Patryk Szymala(90' Krystian Garbacik),Łukasz Ebert(90' Marek Nowacki),Marek Leszkiewicz, Arkadiusz Kot, Rafał Borysiuk, Tomasz Tymosiak(90' Bartłomiej Powałka),Piotr Zmorzyński(90' Dominik Kula),Witalij Melnychuk, Tomasz Ryczek.

Karpaty Krosno; Krzysztof Żukowski – Kamil Chmielowski, Paweł Jarząb(62' Marek Fundakowski, Patryk Kapuściński, Łukasz Zych, Dawid Kasza(77' Albert Telesz), Jakub Popielarz, Sylwester Sikorski, Łukasz Krzysztoń, Dariusz Kantor, Bartłomiej Buczek.

Żółte kartki : Orlęta – 4' Marek Leszkiewicz, 25' Arkadiusz Kot,  34' Tomasz Ryczek, 76' Rafał Borysiuk, 79' Łukasz Ebert.

Karpaty – 51' Łukasz Krzysztoń, 72' Dariusz Kantor.

Sędziowie: Pan Radosław Wąsik- sędzia główny, asystenci Panowie Łukasz Maj i Michał Wasil- wszyscy ZPN Lublin.