ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Twardo , ciężko, jednak zwycięsko. Galeria.

Udostępnij

Faworytem spotkania Orląt Spomlek Radzyń i Tomasovii Tomaszów Lubelski byli gospodarze. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, ale mało kto przewidział, że będzie tak trudno. Podopieczni trenera Jana Złomańczuka dobrą obroną i groźnymi kontrami , przystopowali poczynania radzyńskiej drużyny , nie pozwalając Orlętom w pełni rozwinąć skrzydeł.

 

 Od pierwszego gwizdka sędziego, gospodarze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi. Już w drugiej minucie Adison, a za chwilę Tomek Tymosiak mogli dać prowadzenie swojej drużynie. Jednak w piątej minucie poprzeczka po strzale głową Groborza była sygnałem ostrzegawczym, że Tomasovia nie przyjechała przegrać. Nie zdeprymowało to zbyt radzyńskiej drużyny. Dalej atakowali starając się przebrnąć przez wzmocnioną obronę rywala. Zaskoczyć Łukasza Bartoszyka próbują Witia Melnychuk i Patryk Szymala. W 21 minucie tylko kapitan drużyny Rafał Borysiuk wie, dlaczego Orlęta nie objęły prowadzenia, gdy z 11 metra huknął równie silnie , jak niecelnie. Od około 25 minuty zaznacza się przewaga gości, która nie trwa zbyt długo.Tempo gry spada, żadna z drużyn nie kwapi się do ataków, gra prowadzona jest w środkowej strefie boiska. Szarpana i nieładna gra trwa do końca pierwszej połowy.

Na początku  drugiej połowy spotkania powtarza się scenariusz z początku meczu. Ataki gospodarzy, strzał Marka  Leszkiewicza, dwie niewykorzystane okazje bramkowe   Adiego, kontratak gości i Paskiv z 11 metra trafia prosto w Stężałę. Tomasovia schowana za podwójną gardą czeka na kontrę, Orlętom tak , jak większości polskich drużyn nie wychodzi gra pozycyjna , mecz staje się niezbyt ciekawy.  W 68 minucie po płaskim i ostrym dośrodkowaniu Marka Leszkiewicza, Łukasz Chwała omal nie strzela samobója, piłka nieznacznie obok słupka wychodzi na rzut rożny. Z narożnika boiska Patryk Szymala dośrodkowuje , Adi główkuje ,  następnie główka  Adriana Zarzeckiego i piłka wpada do bramki. Zawodnicy  ustalili, że bramkę zdobył Adi. Adek lub Adi i tak jest 1 : 0 dla naszej drużyny,  powtarzam drużyny.  Po bramce, gra staje się ostra, Orlęta nie zamierzają oddać prowadzenia, Tomasovia nie mając nic do stracenia twardo atakuje i sędzia sięga po żółte kartki. W 82 minucie Paskiv z 5 metrów strzela, ale nic to dla Krzysztofa Stężały, łapie piłkę.Pod koniec spotkania Orlęta mają dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Po strzale Adisona piłka ociera się o nogi obrońcy i wychodzi na róg, chwilę później Dominik Kula dokładnie dogrywa piłkę Tomaszowi Ryczkowi na 16 metr,  obrońca gości nie pozwala na oddanie strzału.Sędzia kończy spotkanie.

Mecz bardzo trudny, przeciwnik niewygodny, broniący się, szalenie groźny w kontratakach. Wynik spotkania został ustalony po doskonale wykonanym stałym fragmencie gry. Zwyciężyła drużyna posiadająca optyczną przewagę.Poziom gry naszej drużyny był niższy od prezentowanego w trzech poprzednich spotkaniach. Żadna drużyna nie wytrzyma gry na najwyższym poziomie w całej rundzie. Jaj nie było, zawodnicy Orląt zafundowali swoim sympatykom w prezencie świątecznym trzy punkty, nie ma co wybrzydzać.  Tomasovia w porównaniu z poziomem prezentowanym jesienią, jest drużyną o wiele groźniejszą. Przypuszczam, że jeszcze pokaże lwi pazur.

Orlęta Spomlek Radzyń – Tomasowia Tomaszów Lubelski 1 : 0.

Bramka- Adek lub Adi- 68 minuta.

Składy drużyn : Orlęta ; K.Stężała- A.Zarzecki ,P.Szymala, W.Jakubiec, ,M.Leszkiewicz, P.Zmorzyński ( 88' D. Kula), T. Tymosiak, W. Melnychuk ( 67' T. Ryczek), R. Borysiuk, A. Kot(85' B. Powałka), Adison .

Tomasovia; Ł. Bartoszyk-I. Baran(61' K. Konopa), M. Bojarczuk, Ł. Chwała, K. Groborz, P. Joniec (13' D. Szuta), D. Karwacki, D. Misztal, I. Paskiv, M. Skiba, M. Żurawski.

Żółte kartki : M. Bojarczuk i I. Paskiv- Tomasovia ; R. Borysiuk – Orlęta.

Sędziowie : sędzia główny Pan Karol Iwanowicz, sędziowie asystenci Panowie Piotr Boryca i Maciej Różycki- wszyscy Lubelski ZPN.

Widzów ponad 350 osób.

Galeria z meczu autorstwa Pana Marka Mitury - [LINK]

                                                                                                   Adam Kułak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem