Zadanie wykonane!

W meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na  szczeblu okręgu Biała Podlaska Orlęta pokonały Absolwenta Domaszewnica 3:0. Od pierwszej do ostatniej minuty awans biało-zielonych był niezagrożony a szczęśliwie mecz udało się ukończyć bez  żadnych strat własnych.

Największą troską trenera Panka przed meczem z beniaminkiem A-klasy było oszczędzenie zawodników pierwszego składu przed sobotnim meczem z Resovią. Dlatego do gry w Domaszewnicy delegowano graczy zaplecza, wzmocnionych Łukaszem Ebertem i Arkadiuszem Kotem. Na ławce zasiedli  ponadto Krzysztof Stężała, Piotr Zmorzyński, Patryk Szymala i Witaij Melnyczuk, jednak od początku pewne było, że wejdą do gry tylko w razie konieczności.

Absolwent okazał się przeciwnikiem bardzo ambitnym, jednak sama chęć walki nie wystarczyła do zniwelowania różnicy trzech klas rozgrywkowych. Dodatkowo w jednej z pierwszych akcji meczu kontuzji doznał podstawowy bramkarz gospodarzy, a wiadomo było, że to od jego podstawy będzie wiele w tym meczu zależało.

Goście prowadzenie objęli już w 4 minucie, po nieporozumieniu stoperów i pewnym strzale w długi róg Stańkowskiego. Na następnego gola trzeba było czekać do 40 minuty, kiedy ten sam zawodnik dobrze wykonał rzut wolny z 23 metrów.  Trzecią bramkę zdobył Kaliński w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

W drugiej części ambitnie próbowali odgryzać się gospodarze, jednak różnica w umiejętnościach sprawiała, że pod bramką Dąbkowskiego nie doszło do poważniejszych zagrożeń.

W innych meczach Orzeł Czemierniki uległ Podlasiu Biała Podlaska 0:4, pomimo, że jeszcze w 80 minucie utrzymywał się wynik bezbramkowy. W półfinale rozgrywek Orlęta 22 kwietnia na wyjeździe spotkają się ze zwycięzcą meczu TOP 54 – Tytan Wisznice, który rozegrany zostanie za tydzień.

Absolwent Domaszewnica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 0:3 (0:0)

Bramki dla Orląt – Stańkowski 2, Kaliński

Orlęta: Dąbkowski – Ebert, Lotek, Nowacki, Garbacik – Dorosz, Kot (45’Cieślak), Powałka, Kula – Stańkowski – Kaliński.