Izolator poraził Orlęta.

Przegrane wyjazdowe spotkanie w Boguchwale pokazało, że radzyńska drużyna ma obniżkę formy, nie tyle fizycznej, co mentalnej . To już czwarty kolejny przegrany mecz podopiecznych trenera Damiana Panka. Podstawowa przyczyną niepowodzeń jest brak snajpera w zespole. Nadzieje pokładane w Adisonie i Tomaszu Ryczku, pozostają nadziejami. Niewielkim usprawiedliwieniem porażki jest fakt, że drużyna była osłabiona brakiem pauzującego za żółte kartki Rafała Borysiuka i kontuzjowanego Tomasza Ryczka.

Nie mieliśmy atutów w ataku. Dobra formacja pomocy nie była w stanie ciagnąć gry w czasie całego spotkania , obrona nie popełniała kardynalnych błędów , ale to było za mało, by osiągnąć korzystny rezultat z broniącą się przed spadkiem do zagrożonej strefy drużyną gospodarzy.

Od pierwszego gwizdka arbitra Orlęta ruszyły do ataku, rzut wolny, rzut rożny, wydawało się że jest dobrze. W czwartej minucie gospodarze przeprowadzają atak, dośrodkowanie Adriana Sitka i Jacek Tyburczy głową zamienia na gola. Goście nie chcą być dłużni, minutę po stracie bramki Krystian Łotys strzela w słupek, a w 13 minucie piłka po strzale Tomka Tymosiaka zmierza w okienko, Paweł Pawlus pokazuje najwyższe umiejętności bramkarskie ,i nici z wyrównującej bramki. W 14 minucie Jaromir Skiba strzela , Krzysiek Stężała odbija piłkę przed siebie, Paweł Rzeźnik głową kieruje piłkę do pustej bramki, są wątpliwości był, czy nie był na pozycji spalonej, 2 : 0 dla Izolatora. Orlęta mają podcięte skrzydła, zawodnicy są podłamani utratą dwóch goli w czasie pierwszego kwadransa gry, gospodarze starają się to wykorzystać , zaznacza się lekka przewaga Boguchwały, dośrodkowanie Pawła Dziedzica w pole karne Orląt, Tyburczy zamierza oddać strzał , obrońcy gości zdążyli wybić piłkę spod nóg zdobywcy pierwszej bramki. Radzyński zespół ochłonął i postanowił powalczyć o korzystny rezultat. W 31 minucie uderzenie Łotysa jest minimalnie niecelne, jednak za chwilę jest groźnie pod bramką Stężały, strzał Pawła Dziedzica z 11 metrów trafia w słupek. Ale i dla Orląt w 35 minucie zaświeciło słoneczko , po składnej akcji Radzynian Piotrek Zmorzyński wycofuje piłkę spod końcowej linii boiska na szesnastkę , Witia Melnychuk technicznym uderzeniem zdobywa kontaktowego gola. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Tomasz Tymosiak mógł wyrównać , jednak będąc sam na sam z Pawlusem nie potrafił zmusić bramkarza Izolatora do kapitulacji.

Początek drugiej połowy jest dla gości porażający. Dwie minuty po rozpoczęciu gry zagranie Krzysztofa Domina do Jaromira Skiby kończy się trzecim golem dla Izolatora.

Zapewne inne były założenia trenera Radzynian. Orlęta starają się zmienić niekorzystny rezultat, strzał Marka Nowackiego trafia w obrońców, a uderzenie Łotysa jest niecelne. Trener Panek zmienia Szymalę na Eberta i Nowackiego na Adisona. Tuż po wejściu Adi dwukrotnie strzela w zamieszaniu podbramkowym , ale piłka nie chce wpaść do bramki. Zaznacza się przewaga Boguchwały, zawodnicy Orląt starają się przerywać ataki gospodarzy , nie zawsze przepisowo, żółte kartki w ciągu dwóch minut otrzymują Tymosiak i Jakubiec. Trener Panek krytykuje decyzje arbitra , za co zostaje usunięty na trybuny przez sędziego. W 72 minucie niecelnie z piątego metra głową strzela Łotys, nieco później po oddanym strzale Adison zderza się z zawodnikiem gospodarzy , zniesiony na noszach nie jest w stanie dalej grać, zmienia go Kula. Orlęta próbują odmienić losy spotkania, ale ich poczynania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W 88 minucie uderzenie Skiby trafia w obrońców gości i wychodzi na rzut rożny po , którym Zbigniew Dąbek głową pudłuje. W doliczonym czasie gry gospodarze szanują piłkę i utrzymują korzystny dla siebie wynik do końca meczu. Po dobrej i stojącej na niezłym poziomie pierwszej połowie, druga część meczu była słabsza w wykonaniu Orląt i dało się zauważyć zmęczenie i brak koncentracji radzyńskiej drużyny.

Izolator Boguchwała – Orlęta Spomlek Radzyń - 3 : 1(2 : 1).

Bramki: dla Izolatora - Jacek Tyburczy 4', Paweł Rzeźnik 14', Jaromir Skiba 47' ;

dla Orląt – Witalij Melnychuk 35'.

Składy drużyn ; Izolator : Paweł Pawlus – Szymon Kardyś, Zbigniew Dąbek, Adrian Burak, Paweł Dziedzic, Adrian Sitek(50' Michał Bereś), Krzysztof Domin, Jaromir Skiba, Arkadiusz Burak( 82' Arkadiusz Wójcik), Paweł Rzeźnik( 46' Łukasz Wójcik), Jacek Tyburczy( 78' Konrad Cupryś).

Orlęta : Krzysztof Stężała – Adrian Zarzecki, Wojciech Jakubiec, Patryk Szymala( 54' Łukasz Ebert), Marek Leszkiewicz, Marek Nowacki( 60' Adison,80' Dominik Kula), Arkadiusz Kot( 70' Bartłomiej Powałka), Piotr Zmorzyński, Tomasz Tymosiak, Witalij Melnychuk, Krystian Łotys.

Żólte kartki; Izolator : Arkadiusz Burak 82' ; Orlęta : Witalij Melnychuk 12', Tomasz Tymosiak 67', Wojciech Jakubiec 69', Adrian Zarzecki 80'.

Sędziowie : Pan Jakub Tomoń – sędzia główny, Panowie – Mieszko Sobczak i Sebastian Petela – sędziowie asystenci – wszyscy z Kolegium Sędziów Rzeszów.

Widzów 250, w tym około 50 osób z Radzynia.