Puchar dla Orląt !

Dnia 06.05.2015 roku na boisku w Białej Podlaskiej Orlęta Spomlek Radzyń zdobyły puchar na szczeblu BOZPN. W finałowym meczu radzyńska drużyna po dogrywce pokonała Podlasie Biała Podlaska 2 : 1. Po 90 minutach gry był wynik remisowy 1 : 1.

Od początku spotkania Orlęta zdobyły wyraźną przewagę na boisku. Już w pierwszej minucie po strzale Adisona radzyńska drużyna mogła prowadzić. Nieco później bramkarz fauluje Adisona w polu karnym, a w 18 minucie obrońca Podlasia również w polu karnym Zmorzyńskiego , sędzia nie reaguje. Po serii ataków Orląt w 31 minucie Adison silnie strzela z pola karnego, piłka odbija się od Konaszewskiego i wpada do bramki Wiśniewskiego. Okazje do podwyższenia wyniku mają jeszcze Zmorzyński, Melnychuk, Borysiuk i Łotys. Podczas pierwszej połowy gospodarze kilkakrotnie groźnie atakowali , uderzenia Bołtowicza, Hołowni, Kuchyńskiego bronił Dąbkowski lub były niecelne.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków Podlasia, jednak po kilku akcjach gospodarzy Orlęta mocno przycisnęły . Okazje mieli Adison i Zmorzyński. W okresie wyraźnej przewagi gości kontratak Podlasia został zakończony zdobyciem wyrównującego gola przez Adama Wiraszkę. Po strzeleniu bramki przez gospodarzy gra była bardziej wyrównana. Obie drużyny w tym okresie mogły zdobyć gole . Adison w 83 minucie po strzale Zmorzyńskiego z 25 metrów dobił piłkę wyplutą przez Wiśniewskiego, jednak sędzia nie uznał bramki. W regulaminowym czasie gry wynik nie uległ zmianie.

W 101 minucie meczu Patryk Szymala kopnął wysoko piłkę z okolic środka boiska, bramkarz gospodarzy popełnił błąd i ku zaskoczeniu wszystkich było 2 : 1 dla drużyny Orląt. Do końca spotkania pomimo usilnych starań gospodarzy radzyńska drużyna nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa.

Prezydent Białej Podlaskiej wręczył finalistom medale i puchary. Najlepszym zawodnikiem Orląt według trenera Damiana Panka był Alan Dąbkowski, zaś trener Robert Różański wytypował Adama Wiraszkę .

W półfinale województwa lubelskiego zespół Orląt spotka się w Lublinie z Motorem.

Sędzią spotkania był Pan Mariusz Śledź, asystentami Panowie Tomasz Korszeń i Konrad Gąsiorowski , sędziami bramkowymi Panowie Grzegorz Jakuszko i Paweł Sitkowski, sędzią technicznym Pan Emil Żuk.

Składy drużyn ; Podlasie : Jakub Wiśniewski – Damian Szymański (60' Rafał Adamiuk), Łukasz Mirończuk (91' Mateusz Łakomy ) , Mateusz Konaszewski, Przemysław Skrodziuk, Bartłomiej Dudek ( 46' Łukasz Panasiuk ), Artur Sułek, Wadym Kuchyński ( 46'Adam Wiraszka ), Kamil Kocoł, Adrian Hołownia (60' Hubert Łukanowski ) , Piotr Bołtowicz ( 100' Łukasz Sawtyruk ).

Orlęta : Alan Dąbkowski - Łukasz Ebert (88' Marek Nowacki ), Marek Leszkiewicz (62' Patryk Szymala ), Adrian Zarzecki, Wojciech Jakubiec, Piotr Zmorzyński ( 120' Krystian Garbacik ), Rafał Borysiuk, Tomasz Tymosiak, Witalij Melnychuk (100' Bartłomiej Powałka, 111' Dominik Kula ), Krystian Łotys (75' Arkadiusz Kot ), Adison Pereira.

Żółta kartka : Przemysław Skrodziuk 101' - czerwona kartka, za dwie żółte 118' Rafał Borysiuk