Remis na własne życzenie. Hetman Żółkiewka - Orlęta Radzyń Podl. 2 : 2

Brak koncentracji w ostatnich minutach meczu Orląt Spomlek Radzyń z Hetmanem Żółkiewka kosztował radzyńską drużynę utratę , jak się wydawało pewnego zwycięstwa i umocnienia się na piątej pozycji w ligowej tabeli. Jeden punkt zdobyty przez gospodarzy nie zmienia spadkowej pozycji Hetmana.

Przy dość niskiej temperaturze i silnym wietrze obie drużyny rozpoczęły spotkanie od zdecydowanych lecz nie przynoszących zagrożenia bramkowego ataków. Małe boisko powodowało , że piłka bardzo często opuszczała pole gry a duże zagęszczenie zawodników nie pozwalało na rozwinięcie skrzydeł i przeprowadzanie skutecznych ataków. Orlęta grające pod bardzo silny wiatr niezbyt często gościły pod bramką Daniela Gwardyńskiego. W ciągu pierwszej wyrównanej połowy obie drużyny nie wypracowały stuprocentowych okazji strzeleckich. Zagrożenie pod bramką Stężały stwarzali Wójcik i Nogas. W drużynie Orląt na bramkę Hetmana uderzali Kot, Melnychuk, Tymosiak i Zmorzyński. Więcej było przypadku niż przemyślanej i składnej gry.

Po gwizdku sędziego na drugą połowę, Orlęta przystąpiły do zdecydowanych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wprowadzony za Adisona Łotys otrzymał dokładne podanie od Eberta, przy próbie kiwnięcia Świderskiego został sfaulowany na linii pola karnego. Do piłki podszedł Witia Melnychuk i silnym uderzeniem obok muru nie dał żadnych szans na skuteczną obronę Gwardyńskiemu.

Radzyński zespół nie spoczął na laurach , dalej naciskał gospodarzy , co zaowocowało drugim golem. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Witia Melnychuk idealnie zagrał do Piotrka Zmorzyńskiego, który z kilku metrów podwyższył prowadzenie Orląt. Nadal trwała poprawna gra gości, jednak strzały Melnychuka, Tymosiaka, Szymali, Zmorzyńskiego i Łotysa nie wylądowały w siatce gospodarzy. Hetman przeprowadzał ataki, które powstrzymywała obrona gości a strzały Nogasa, Wójcika , Skrzypczyńskiego i Derevlova bronił Stężała. Sędzia doliczył trzy minuty w czasie , których stała się rzecz nieprzewidywalna i przykra dla Radzynian. W ciągu dwóch minut po niewytłumaczalnych błędach zawodników Orląt, Ivlev i Nogas doprowadzili do wyniku remisowego.

Podopieczni trenera Damiana Panka pomimo dość wyraźnej przewagi w drugiej połowie tylko zremisowali z ambitną i grającą „ do końca „ drużyną Hetmana Żółkiewka. Sprawdziło się powiedzenie, cytuję „ gra się tak, jak przeciwnik pozwala” .W ostatnich trzech minutach Orlęta pewne wygranej, pozwoliły na zbyt wiele gospodarzom, co srodze zemściło się na wyniku spotkania. Gra radzyńskiej drużyny uległa wyraźnej poprawie, jest to złą wróżba dla zespołu Podlasia Biała Podlaska , który przyjedzie na Warszawską w środę 20 maja. Orlęta dopingowała licząca około 45 osób zorganizowana grupa sympatyków z Radzynia.

Hetman Żółkiewka – Orlęta Spomlek Radzyń 2 : 2 ( 0 : 0 ).

Bramki: dla Orląt – Melnychuk 54', Zmorzyński 64' ; dla Hetmana – Ivlev 92', Nogas 93'.

Żółte kartki: Orlęta- Jakubiec 48' : Hetman- Bogusz 39', Świderski 52'.

Składy drużyn ; Hetman : Daniel Gwardyński – Jakub Świderski, Bartosz Nogas, Jakub Kosiarczyk, Przemysław Skrzypczyński, Przemysław Banaszak ( 74' Jakub Baran ), Michał Kasperek, Wiktor Bogusz ( 63' Kostiantyn Derevlov ), Jacek Wójcik ( 74' Marcin Zając ), Rafał Bielak, Sergii Ivlev.

Orlęta : Krzysztof Stężała – Adrian Zarzecki, Patryk Szymala, Wojciech Jakubiec, Piotr Zmorzyński ( 86' Dominik Kula ), Marek Leszkiewicz, Tomasz Tymosiak, Arkadiusz Kot, Witalii Melnychuk( 81' Marek Nowacki), Adison Pereira(46' Krystian Łotys), Łukasz Ebert.

Sędziowie : Pan Piotr Kozłowski-sędzia główny, Panowie Mirosław Marek i Łukasz Szczołko-sędziowie asystenci ( ZPN Lublin ). Widzów około 150 osób.