Podlasie pokonane 4 : 0 (GALERIA)

Wzrost formy w wyjazdowym meczu z Żółkiewką Orlęta potwierdziły wysokim zwycięstwem nad zespołem Podlasia Biała Podlaska. Środowy przeciwnik nie postawił wygórowanych warunków gry a podopieczni trenera Damiana Panka nie popełnili błędu z niedzielnego pojedynku i pokonali lokalnego rywala 4 : 0.

Mecz rozpoczął się dwoma atakami gości, po czym do głosu doszły Orlęta. Dziewięć minut potrzebowali gospodarze aby zgasić nadzieje Podlasia na wywiezienie trzech punktów z Radzynia. Sześć minut po rozpoczęciu gry Witia Melnychuk dokładnie podał do Krystiana Łotysa , który niezbyt czysto ale skutecznie uderzył na bramkę gości i otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później rzut wolny wykonywał Rafał Borysiuk, podanie trafiło na głowę Arka Kota , Koncki po raz drugi został zmuszony do kapitulacji. Kolejną groźną akcję Orląt Piotrek Zmorzyński mógł zakończyć golem, strzelił obok bramki . Po takich ciosach trudno było drużynie gości podnieść się i zmobilizować do walki. Pierwszy celny strzał na bramkę Stężały oddał Kocoł, bramkarz gospodarzy obronił uderzenie po ziemi zawodnika Podlasia. Drużyna trenera Roberta Różańskiego w pierwszej połowie nie stwarzała zbytniego zagrożenia pod bramką radzyńskiego golkipera. Zawodnicy Orląt mieli kilka wybornych okazji strzeleckich. Tymosiak, Zmorzyński, Łotys i Melnychuk uderzali na bramkę Konckiego, jednak do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Od początku drugiej połowy śmielej zaatakowali goście. Akcje Podlasia nie przyniosły zdobyczy bramkowych. Animuszu wystarczyło przyjezdnym na dziesięć minut. Do ataków przystąpili zawodnicy Orląt. W 56 minucie dwa strzały Łotysa pierwszy głową , drugi nogą, obronił Koncki. Dwie minuty później, po indywidualnej akcji i precyzyjnym uderzeniu po ziemi Tomka Tymosiaka było 3 : 0. Podlasie próbowało zmienić niekorzystny rezultat. Najlepszej okazji nie wykorzystał Hołownia , zarówno jego strzał jak i próby Sułka oraz Kuchyńskiego obronił Stężała. Na dwie minuty przed końcem spotkania Konaszewski sfaulował bez piłki na polu karnym Dominika Kulę i sędzia podyktował rzut karny. Rafał Borysiuk mocnym uderzeniem ustalił rezultat meczu na 4 : 0.

Wynik odzwierciedla sytuację na boisku. W ciągu całego spotkania Orlęta były drużyną bardziej dojrzałą, wyraźnie lepszą w każdym elemencie gry, nie pozwalały zawodnikom Podlasia na zbyt wiele.

Orlęta Spomlek Radzyń – Podlasie Biała Podlaska 4 : 0 ( 2 : 0 ).

Bramki : Łotys 6', Kot 9', Tymosiak 58', Borysiuk 88'.

Składy drużyn ; Orlęta : Krzysztof Stężała  (90 Alan Dąbkowski) – Adrian Zarzecki, Patryk Szymala, Łukasz Ebert (83' Marek Nowacki ), Marek Leszkiewicz, Arkadiusz Kot ( 75' Bartosz Madejski ), Tomasz Tymosiak, Witalii Melnychuk, Rafał Borysiuk, Piotr Zmorzyński, Krystian Łotys ( 86' Dominik Kula ).

Podlasie : Bartosz Koncki – Rafał Adamiuk ( 73' Damian Szymański ), Mateusz Konaszewski, Łukasz Mirończuk, Hubert Łukanowski, Adam Wiraszka, Łukasz Panasiuk, Artur Sułek, Kamil Kocoł ( 59' Adrian Hołownia ), Łukasz Sawtyruk ( 66' Vadzim Kuchyński ), Piotr Bołtowicz.

Żółte kartki ; Orlęta : Tymosiak 57' ; Podlasie : Adamiuk 57', Mirończuk 61', Kuchyński 82', Konaszewski 88'.

Sędziowie : Pan Arkadiusz Łaszkiewicz-sędzia główny, Panowie Rafał Łyś i Piotr Lipczuk- sędziowie asystenci – wszyscy Kolegium Sędziów Zamość.