Finału nie będzie

W półfinałowym meczu na szczeblu LOZPN Motor Lublin pokonał Orlęta Radzyń 3 : 1. Spotkanie rozegrano na Arenie Lublin w dniu 03.06.2015 roku o godzinie 18.oo. W finale wojewódzkim zwycięzca dzisiejszego meczu spotka się z Chełmianką Chełm.

Gol zdobyty głową przez Piotra Karwana, po rzucie rożnym wykonywanym przez Sokolenkę ,w piątej minucie meczu ustawił spotkanie . Była to pierwsza akcja gospodarzy i zabójczo skuteczna. Motor po uzyskaniu prowadzenia nie kwapił się do forsowania tempa . Orlęta dążące do wyrównania prowadziły grę, a Motor ograniczał się do bardzo groźnych kontrataków. Główki Leszkiewicza, Zarzeckiego i Nowackiego oraz uderzenia z dystansu Zmorzyńskiego, Adisona, Tymosiaka, Jakubca i Szymali po rzucie wolnym bronił Skrzypek, trafiały w obrońców albo omijały bramkę gospodarzy. Motor wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z nich sam na sam z Dąbkowskim znalazł się Paluch, bramkarz Orląt nogami obronił strzał po ziemi lubelskiego zawodnika. Pod koniec pierwszej połowy Motor wyraźnie przycisnął. Dobrej postawie Zarzeckiego i Dąbkowskiego radzyńska drużyna zawdzięcza, że nie straciła więcej bramek.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy gospodarze posiadali optyczną przewagę, jednak nie potwierdzili tego zdobyczą bramkową. Później Orlęta zdominowały Motorowców, cóż z tej przewagi w grze, jeżeli lepsze okazje bramkowe miała lubelska drużyna. W 68 minucie Ebert był bliski pokonania własnego bramkarza i tylko wspaniała parada Alana zapobiegła samobójczej bramce. Cztery minuty później było 2 : 0. Druga bramka była kopią pierwszej. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piekarskiego na gola z czterech metrów głową zamienił Paweł Myśliwiecki. W 78 minucie kontaktowego gola zdobył Tomasz Tymosiak. Orlęta podbudowane zdobytym golem uzyskały wyraźną przewagę. Kilka dobrych dośrodkowań Melnychuka nie doszło do pilnowanego Adisona, niecelne strzały głową Zarzeckiego, uderzenia z linii pola karnego Zmorzyńskiego i po rzucie wolnym Melnychuka nie doprowadziły do zdobycia wyrównującego gola. Za to skuteczny kontratak przeprowadził w 90 minucie Motor, Paweł Myśliwiecki ograł Zarzeckiego oraz Dąbkowskiego i ustalił wynik spotkania na 3 : 1. Tak więc finał wojewódzki nie dla Orląt. W przekroju całego spotkania Orlęta nie były drużyną gorszą , zdobyły dwie bramki mniej od przeciwnika i stąd rezultat niekorzystny.

Motor Lublin – Orlęta Spomlek Radzyń 3 : 1 ( 1 : 0 ).

Bramki : Karwan 5', Myśliwiecki 72' i 90 ' - Tymosiak 78'.

Składy drużyn : Motor : Kacper Skrzypek – Ivan Dykyy, Piotr Karwan, Rafał Król ( 75'Maciej Muszyński ),Piotr Piekarski, Damian Falisiewicz, Michał Paluch ( 46' Paweł Myśliwiecki ), Kamil Stachyra, Waleriy Sokolenko, Krystian Mroczek ( 46' Mateusz Majewski ), Kamil Wolski (66' Szymon Kamiński ).

Orlęta : Alan Dąbkowski – Łukasz Ebert, Adrian Zarzecki, Wojciech Jakubiec (90' Dominik Kula ), Marek Leszkiewicz (75' Bartosz Madejski ), Tomasz Tymosiak, Arkadiusz Kot, Patryk Szymala, Piotr Zmorzyński, Adison Pereira, Marek Nowacki ( 64' Witalij Melnychuk ).

Żółta kartka : Kot 60'.

Sędziowie : Pan Piotr Burak – sędzia główny, Panowie Konrad Kostrubała i Mateusz Garbaty – sędziowie asystenci.