Efektowne zakończenie sezonu. Avia Świdnik – Orlęta Radzyń 0 : 4 ( 0 :1 ).

Walczące o utrzymanie wysokiego piątego miejsca w trzecioligowej tabeli Orlęta Radzyń rozgromiły 4 : 0, na boisku w Świdniku miejscową Avię. Zwycięstwo podopiecznych trenera Damiana Panka mogło być bardziej okazałe ale kilku „setek”nie wykorzystali radzyńscy
zawodnicy.

Od pierwszego gwizdka sędziego zaznaczyła się przewaga Orląt. W trzeciej minucie goście powinni zdobyć bramkę, niecelnie strzelił Adison z 10 metrów, po dokładnym dograniu Tomka Tymosiaka. Kilka minut później Sadio omal nie pokonał własnego bramkarza, po ostrym dośrodkowaniu Tymosiaka, zawodnik Avii niefortunnie interweniował i piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką. W 19 minucie technicznie z 10 metrów uderzył Witia Melnychuk, bramkarz gospodarzy popisał się efektowna paradą kierując piłkę na rzut rożny. Jednak w 30 minucie Arkadiusz Szulc musiał wyjmować piłkę z siatki. Piotrek Zmorzyński idealnie podał do Adisona Pereiry, który ograł Czępińskiego i strzelił nie do obrony. Radzyńska drużyna nie popełniła błędu z meczu ze Stalą Rzeszów i starała się trzymać przeciwnika daleko od swojej bramki. Pod koniec pierwszej połowy Bartłomiej Mazurek uderzył minimalnie obok słupka, a za chwilę Piotr Bednarek główkując trafił w poprzeczkę bramki Orląt. Były to dwie dobre sytuacje bramkowe Avii w ciągu pierwszej połowy spotkania.

Drugą połowę meczu gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. Na samym początku tylko noga obrońcy Orląt stanęła na przeszkodzie strzelającemu z dwóch metrów Mazurkowi. Zapału miejscowym nie wystarczyło na długo. Z każdą minutą grający spokojnie radzyński zespół uzyskiwał przewagę .Po godzinie gry było 2 : 0. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Adison idealnie podał do Tomka Tymosiaka i bramkarz gospodarzy był bezradny. Dwie minuty później znowu Adison dokładnie obsłużył Piotrka Zmorzyńskiego, który z 11 metra pognębił Szulca. Upłynęło dwie minuty i golkiper Avii pokazał klasę. Bombę Patryka Szymali, z rzutu wolnego zmierzającą w okienko ,wybił na rzut rożny. Drużyna gospodarzy próbowała zmienić niekorzystny rezultat spotkania ale nie miała pomysłu na grę. Bartłomiej Mazurek starał się wziąć ciężar gry na siebie, czynił to nieskutecznie. W dodatku na siedem minut przed końcem meczu po rzucie wolnym piłka trafiła do Tymosiaka, Tomek uderzył z 14 metrów i było 4 : 0. Kilka minut później Tymosiak mógł popisać się hat trikiem. Będąc sam na sam z bramkarzem nie potrafił pokonać Szulca. Minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego Avia mogła zdobyć honorową bramkę gdy piłka po uderzeniu Byszewskiego trafiła w poprzeczkę bramki Krzyśka Stężały.

Tak więc na koniec sezonu zawodnicy radzyńscy rozstrzelali się i pognębili gospodarzy. Zakończenie sezonu dla zespołu Orląt wypadło bardzo okazale. Zasłużone zwycięstwo pozwoliło obronić wysoką pozycję w tabeli. Piąte miejsce za markowymi drużynami jest dużym osiągnięciem podopiecznych i trenera Damiana Panka.

Avia Świdnik – Orlęta Spomlek Radzyń 0 : 4 (0 : 1).

Bramki : Adison 30', Tymosiak 60' i 83', Zmorzyński 62'.

Składy drużyn ; Avia : Arkadiusz Szulc ( 90' Patryk Jaroszek ) – Piotr Bednarek ( 46' Oskar Wróbel ), Patryk Grzegorczyk, Tomasz Czępiński, Adam Nowak, Sebastian Orzędowski, Mouhamadou Sadio, Mateusz Wołos (80' Adam Słowik ), Bartłomiej Mazurek, Marcin Byszewski, Michał Sadło ( 46' Kacper Krawiec ).

Orlęta : Krzysztof Stężała – Marek Leszkiewicz, Wojciech Jakubiec, Adrian Zarzecki, Patryk Szymala, Rafał Borysiuk, Tomasz Tymosiak, Arkadiusz Kot ( 79' Łukasz Ebert ), Witalij Melnychuk ( 84' Marek Nowacki ), Piotr Zmorzyński ( 86' Dominik Kula ), Adison Pereira ( 75' Krystian Łotys ).

Żółte kartki ; Avia – Orzędowski 77' , Orlęta – Melnychuk 7', Borysiuk 28'.

Sędzia główny : Pan Jakub Tomoń – KS Rzeszów.