ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Wywiad z Prezesem Zarządu Orląt Spomlek Panem Krzysztofem Grochowskim.

Udostępnij

Proszę ogólnie podsumować występy Orląt w zakończonym sezonie 2014/15

Myślę, że ten sezon można uznać za udany. Drużyna seniorów zajęła wysokie piąte miejsce za zespołami ze stolic województw mającymi niedawno za sobą występy w wyższych ligach oraz Karpatami Krosno, czyli drużyną z miasta o zdecydowanie większym potencjale niż Radzyń. I akurat z tymi czterema drużynami mamy sumarycznie równy bilans punktowy.

 

Czy drużyna spełniła oczekiwania Zarządu .

Drużyna wypełniła postawiony cel z nawiązką. Trochę szkoda, że to nie w tym a dopiero w następnym sezonie będzie reorganizacja polegająca na zmniejszeniu trzecich lig o połowę. Myślę, że gra zespołu mogła się podobać. Zwłaszcza u siebie z silnymi przeciwnikami Motorem, Karpatami , czy nawet ostatni mecz w Radzyniu ze Stalą Rzeszów. W rundzie wiosennej graliśmy dość wąską kadrą, po trosze z oszczędności, ale także by dać pograć naszej młodzieży. Mimo, że prowadzimy w klubie szkolenie na szeroką skalę, to paradoksalnie nie mamy akurat teraz w najstarszym roczniku juniorskim zbyt dużego wyboru, stąd trener sięgał nawet po juniorów młodszych i 17-latkowie mieli okazję debiutować na trzecioligowych boiskach. Proszę zauważyć ilu naszych wychowanków jest w kadrze drużyny i grało w pierwszej jedenastce. Z perspektywy ostatnich lat szkoda, że kilku naszych wychowanków mających predyspozycje do gry na trzecioligowym poziomie nie podjęło tematu i gra w niższych ligach. Przy okazji chciałem też jeszcze podziękować trochę starszym zawodnikom, że stanowili przykład dla młodzieży na treningach i na meczach.

Co na chwile obecną wiadomo o zmianach w składzie drużyny.

Adison już jest w Brazylii. Skończyło się także wypożyczenie z Łęcznej Tomka Tymosiaka i niestety ze względu na studia wybrał ofertę Motoru Lublin. W najbliższych dniach Wojtek Jakubiec ma zdecydować , czy wybiera grę u nas , czy wyjeżdża do Szwecji. Dobiegło końca również wypożyczenie młodego Łukasza Eberta i w grę wchodzi tylko transfer definitywny, który będziemy negocjować z Orlętami Łuków. O nowych nabytkach będę mógł powiedzieć, jak zwykle gdy będzie to pewne na 100%.

 

Kiedy Orlęta rozpoczną treningi i jaki jest plan sparringów?

Drużyna rozpocznie treningi 13 lipca. Plan sparingów jest obgadany przez trenera Panka i to bardziej pytanie do Niego.

Dziękuję za rozmowę. Życzę kibicom na razie relaksu, a potem najbardziej przyjemnych emocji.

 

Redakcja dziękuje Panu Prezesowi za wywiad.

Adam Kułak

Komentarze   

0 #1 3 liga44 2015-06-26 21:09
Grupa lubelsko podkarpacka będzie liczyła 16 drużyn. Lublinianka i Tomasowia spadają do 4 ligi. Orzeł Przeworsk nie otrzymał licencji na grę w 3 lidze i przed Lublinianką nadzieja na pozostanie w lidze.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 0 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem