Orlęta przegrywają w Sieniawie...

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski przegrały w Sieniawie z tamtejszym Sokołem 1:2. Jedynego gola dla gości zdobył w 22. minucie Damian Szpak.

- Wiemy, że rywal ma duże ambicje. Gra się nam z nimi ciężko, nigdy nam to nie szło. Po ostatnim, nie najlepszym meczu, chcemy się zrehabilitować. Co do środowego spotkania, przeanalizowałem je. Co sezon zdarza nam się taka wpadka: po moim objęciu zespołu, przegraliśmy wysoko z Izolatorem, na wiosnę - z Resovią - mówił przed meczem Damian Panek.

Samo spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości, którzy w pierwszym kwadransie utrzymywali się nieco dłużej przy piłce. Niestety, z tego nie wynikły żadne sytuacje pod bramką Pawła Lipca. Z kolei koledzy tego ostatniego byli niezwykle skuteczni - w 16. minucie Mateusz Trawka ładnym podaniem uruchomił Tomasza Wilusza, który minął Adriana Wójcickiego. Odpowiedź nadeszła błyskawicznie! Od 22. minuty - po ładnym strzale Damiana Szpaka - było już po 1. Niestety, taki stan rzeczy utrzymał się tylko kilkadziesiąt sekund - Adrian Zarzecki sfaulował w polu karnym Jacka Flisa, do jedenastki podszedł Tomasz Walat, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą Rafał Borysiuk mógł pokusić się o wyrównanie, jednak jego strzał z rzutu wolnego był minimalnie niecelny.

W drugiej połowie Damian Panek próbował zmian w składzie, które nie przynosiły jednak skutku, jakim miały być sytuacje bramkowe oraz gole. Wydawało się, że tak zostanie do samego końca. Idealne okazje na trafienie wyrównujące miał duet Groborz-Szpak, któremu brakowało tego dnia precyzji... Obaj obili poprzeczkę w doliczonym czasie gry.

- Mamy takiego "farta", nic nie chciało wejść... Oni nie byli od nas lepsi, grali z kontry, co im się udawało. Zespół z Sieniawy ma w składzie rutyniarzy, takich jak Tomasz Walat - żałował na gorąco po spotkaniu kierownik drużyny, Edward Pawlina.

Sokół Sieniawa - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:1)
Bramki: Tomasz Wilusz 16', Tomasz Walat 24' (rzut karny) - Damian Szpak 22'

Sokół: Lipiec - Flis (78' Leśniowski), Walat, Tetlak, Skała, Bańka, Sywyj, Szewc (90' Bursztyka), Wilusz (50' Szymanek), Trawka, Jędryas (86' Sowiński).

Orlęta: Wójcicki - Ebert, Zarzecki, Konaszewski, Szymala (65' Leszkiewicz) - Milcz (46' Król), Melnyczuk, Borysiuk, Zmorzyński (72' Kot) - Groborz, Szpak.

Żółte kartki: Tomasz Wilusz, Patryk Tetlak - Adrian Zarzecki, Arkadiusz Kot
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).