Pierwsze trzy punkty na koncie Orląt!

Hattrick Damiana Szpaka i gol drugiego z radzyńskich napastników - Kamila Groborza - dał Orlętom-Spomlek Radzyń Podlaski pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/2016. Wyższość radzynian musiał uznać AMSPN Hetman Zamość...

Od pierwszego gwizdka sędziego Karola Iwanowicza zespół trenera Panka zepchnął do głębokiej obrony bardzo młodą i niedoświadczoną drużynę przyjezdną. Dość powiedzieć, że w ciągu pół godziny ekipa trenera Andrzeja Rycaka tylko kilkakrotnie odwiedziła połowę Orląt. Początek spotkania to trzy kolejne okazje zmarnowane przez Kamila Groborza. Jednak w 14 minucie błędów nie było, Rafał Borysiuk długim podaniem  Piotrka Zmorzyńskiego, który podciągnął kilkka metrów, dośrodkował i z dwójki  wysokich napastników Orląt lepiej ustawiony Damian Szpak głową dał prowadzenie gospodarzom. Radzyńska drużyna nie spoczęła na laurach.Po dośrodkowaniu Króla ,gola mógł strzelić Zmorzyński ale minął się z piłką. Sześć minut po zdobyciu prowadzenia Szpak popisuje się indywidualną akcją i jest 2 : 0. Do końca pierwszej połowy pomimo wybornych okazji Groborza, Króla i Szpaka wynik nie zmienił się.Trzeba przyznać, że zawodnicy AMSPN Adrian Wołoch i Kamil Krawiec mogli pokusić się o zdobycie bramek. Jednak Adrian Wójcicki zachował czyste konto.

Do drugiej połowy goście przystąpili z trzema zmianami. Poprawiło to nieco obraz gry AMSPN-u. Jedna okazja bramkowa w drugiej połowie po uderzeniu Karaszewskiego to było zbyt mało aby myśleć o wywiezieniu korzystnego rezultatu z Radzynia. Tym bardziej, że gospodarze nie  zamierzali poprzestać na zdobyczy bramkowej z pierwszej odsłony. W 63 minucie Kamil Groborz po dośrodkowaniu Jarosława Milcza zdobywa trzeciego dola dla Orląt.  Osiem minut później Damian Szpak w dziecinny sposób ogrywa obrońców zamojskich i strzela czwartą bramkę dla gospodarzy i odbiera jakąkolwiek nadzieję gościom. Do końca meczu wynik nie ulega zmianie.

Po jednostronnym spotkaniu Orlęta zdobywają trzy punkty odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.W przekroju całego spotkania radzyńska drużyna była bardziej dojrzała i lepiej prezentowała się fizycznie. Zwycięzców się nie sądzi ale gra podopiecznych trenera Damiana Panka była szarpana, widać było brak płynności i zrozumienia na boisku. Po zgraniu zespołu Orlęta będą groźnym przeciwnikiem dla ligowych rywali.

- Wynik bardzo wysoki, ale gra - nierewelacyjna. Ale nie o to w tym wszystkim chodziło. Chcieliśmy wygrać i odbić się od dna, to nam się udało. Zwycięzców się nie sądzi - skomentował kapitan Orląt Rafał Borysiuk.

Orlęta Radzyń Podlaski  – AMSPN Hetman Zamość 4:0 (2:0)