Orzeł słabszy od Orląt

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały po raz trzeci w sezonie 2015/2016. Wygrana z Orłem Przeworsk (2:1) pozwala nawiązać kontakt z zespołami, walczącymi o udział w nowej III lidze. Bohaterem spotkania był Damian Szpak, strzelec dwóch goli.

Sytuacja w lidze radzyńskiej drużyny wymaga zdobywania punktów. Nie jest ważne z kim się gra, trzeba wygrywać.  Zapewne przed środowym meczem część kibiców myślała o łatwym odprawieniu przyjezdnych z pokaźnym bagażem bramek. Realia są się mniej różowe, Orlęta okazały się lepsze, ale tylko o jedno trafienie. Goście nie przyjechali przegrać, co pokazali otwartą grą w czasie całego spotkania, nie mieli jednak takiego egzekutora jak radzyńska drużyna. Atutem gospodarzy był zdobywca dwóch bramek Damian Szpak, który gdyby wykorzystał swoje okazje, miałby jeszcze większą zdobycz.

Podopieczni trenera Damiana Panka od początku spotkania uzyskali przewagę, jednak nie potrafili udokumentować tego bramką. Uderzenia zawodników Orląt były niecelne albo trafiały w obrońców gości. Okazje bramkowe  mieli Zmorzyński, Szpak i Borysiuk. Jednak Damian Szpak w 25 minucie pokazał klasę, indywidualną akcję zakończył celnym strzałem w długi róg , obok interweniującego Roberta Kurosza. Orlęta miały jeszcze wiele okazji do podwyższenia prowadzenia; Borysiuk , Zmorzyński i Król strzelali nad poprzeczką, Szpak kilkakrotnie celował w światło bramki jednak uderzenia blokowali skutecznie obrońcy Orła. W drużynie gości najbardziej groźny był Kamil Kołodziej, który kilkakrotnie starał się wyrównać wynik, ale strzelał niecelnie albo bronił Stężała. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Orląt.

Drugą część meczu gospodarze rozpoczęli - podobnie jak pierwszą od wyraźnej przewagi. Strzały Króla, Szpaka i Groborza, były zbyt łatwe do obrony albo minimalnie niecelne. W 60 minucie Piotrek Zmorzyński idealnie dośrodkował a Damian Szpak głową zrobił to co należy, skierował piłkę do siatki gości. Gospodarze usilnie dążyli do zdobycia dalszych goli. Kilka minut później Król strzelał zbyt lekko i Kurosz złapał piłkę, następnie bramkarz gości obronił ładne uderzenie z” kozłem” Szpaka. W 81 minucie Piotrek Zmorzyński starał się przerzucić piłkę nad bramkarzem Orła, który nie dał się pokonać. Cztery minuty później Szpak będąc sam na sam z Kuroszem strzelił bardzo dobrze, jednak bramkarz gości strącił piłkę , która odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki. Goście dość śmiało atakowali. Strzał Skały z 30 metrów nieznacznie minął narożnik bramki Stężały. Orlęta w tym okresie gry były  mniej agresywne  i wykorzystali ten fakt przeworszczanie, w 87 minucie po jednym z ataków zawodnik Orła dośrodkował , piłka na linii pola karnego  trafiła w rękę Marka Leszkiewicza, za co sędzia  podyktował rzut karny. Paweł Piątek nie pomylił się i zdobył szóstą bramkę w lidze dla swojej drużyny. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie pomimo wybornej okazji sam na sam z Kuroszem Damiana Szpaka, który przerzucił piłkę nad bramkarzem  i poprzeczką.

Na konto zespołu trenera Damiana Panka trafiły zasłużenie trzy punkty. Radzyńskie Orlęta okazały się silniejsze od przeworskiego Orła.