Orlęta gromią w Chełmie

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wygrały w Chełmie z Chełmianką 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Konrad Król, Patryk Szymala, Damian Szpak oraz Adrian Zarzecki.

Spotkanie rozpoczęło się od niezłej gry radzynian, którzy przez blisko dwa kwadranse nie byli w stanie zamienić na choćby zagrożenie pod bramką Łukasza Kijańczuka. Po dwudziestu minutach Witalij Melnyczuk uderzył w „koszyk" golkipera z Chełma. Wreszcie - w 26. minucie po jednym z wielu kornerów prowadzenie gościom dał Konrad Król! Gospodarze próbowali zaatakować, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie, a podopieczni Damiana Panka kontrolowali wydarzenia na boisku.

Po zmianie stron o wrażenie wizualne zadbał Patryk Szymala. - Nie powiem, że był to gol życia, bo może strzeli jeszcze ładniejszą bramkę - skomentował na łamach Dziennika Wschodniego trafienie z trzydziestu metrów Damian Panek. W 65. minucie Orlęta-Spomlek wykonywały rzut wolny pośredni w polu karnym rywala. Wówczas ręką zagrał Damian Koprucha. Niestety - rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Borysiuk. To nie wytrąciło jednak trzecioligowca z Radzynia z uderzenia. Dosłownie kilka sekund po tej akcji Damian Szpak popędził za długą, zagraną za obrońców, piłkę i podwyższył prowadzenie. Wynik meczu w 77. minucie ustalił Adrian Zarzecki. Stoper z Radzynia wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Za tydzień do Radzynia Podlaskiego zawita Polonia Przemyśl, która nieoczekiwanie zajmuje aktualnie pozycję wicelidera trzecioligowej tabeli.

Chełmianka Chełm – Orlęta Radzyń Podlaski 0:4 (0:1)
Bramki: Konrad Król 26′, Patryk Szymala 53′, Damian Szpak 67′, Adrian Zarzecki 75′

Chełmianka: Kijańczuk – Mazurek, Grzywna, Bednarek – Fornal, Kobiałka, Koprucha (66′ Sołtysiuk), Wójcik, Tomalski, Kwiatkowski – Pritulak

Orlęta-Spomlek: Wójcicki – Ebert (78′ Grądzki), Zarzecki (85′ Madejski), Konaszewski, Szymala – Melnyczuk, Kot, Borysiuk, Król (73′ Milcz), Zmorzyński – Szpak (88′ Iwańczuk)

Żółte kartki: Piotr Bednarek, Damian Koprucha – Konrad Król, Witalij Melnyczuk
Sędzia: Radosław Wąsik (Lublin)