Porażka w Lubartowie

Po serii pięciu spotkań bez porażki, Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski zaliczyły wpadkę. W starciu z Lewartem w Lubartowie górą byli bowiem gospodarze, dla których to czwarty triumf w sezonie.

Orlęta Radzyń miały za sobą niezwykle udany wrzesień, zatem wszyscy ich fani (do Lubartowa udało się około pięćdziesięciu „szalikowców" z Radzynia) liczyli na kontynuowanie tej, niezwykle udanej passy. Również Lewart ma za sobą niezły okres, bowiem w trzech ostatnich pojedynkach zdobył siedem punktów.

Od początku spotkania goście próbowali pokazać swoją wyższość, jednak Lewart szybko mógł się odgryźć. W 12. minucie Patryk Szymala zmuszony był wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale jednego z lubartowian po rzucie rożnym. Niedługo później serca fanów gości zadrżały, bowiem na linii pola karnego padł Michał Zuber. Jak słusznie zauważył Piotr Burak - była to symulacja i zawdonik gospodarzy otrzymał napomnienie. W 28. minucie Arkadiusz Kot strzelił bramkę na 0:1, jednak arbiter widział w tej sytuacji faul na golkiperze gospodarzy. Podopieczni Grzegorza Białka okazali się skuteczniejsi od rywala - w 38' Mateusz Kompanicki wykorzystał jedną z centr z lewej strony.

Po zmianie stron do ataków ruszyli goście, wykorzystując to, że goście nastawili się na grę z kontataku. W przeciągu minuty dwie dobre sytuacje zmarnował jednak Konrad Król... Czas mijał, a bramka Arkadiusza Szulca nie została „odczarowana".

Za tydzień na Warszawską 77 przyjedzie Resovia Rzeszów.

Lewart Lubartów - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Kompanicki 38'

Lewart Lubartów - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (1:0)

Lewart: Szulc - Kotowicz, Mitura, Bijan, Michna - Semczuk (90' Pęksa), J. Niewęgłowski (66' Bujak), Rusinek, D. Niewęgłowski (81' Kula),  Zuber (73' Pikul) - Kompanicki.

Orlęta:  Wójcicki - Ebert, Zarzecki, Konaszewski, Szymala - Zmorzyński (88' Leszkiewicz), Borysiuk, Melnyczuk, Kot, Król (69' Groborz) - Szpak.

Żółte kartki: Michał Zuber, Dawid Niewegłowski - Arkadiusz Kot, Rafał Borysiuk
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).