„Pasiaki" bez zdobyczy punktowej!

Złota bramka Rafała Borysiuka, którego uderzenie z pewnością zostanie hitem YouTube'a, dała Orlętom-Spomlek Radzyń Podlaski trzy punkty. Gospodarze pokonali przy Warszawskiej 77 Resovię Rzeszów 1:0 i są już o krok od - premiowanej awansem do nowej III ligi - czołowej siódemki ligowej tabeli.

Wygrana Orląt Spomlek Radzyń z bardzo silnym zespołem Resovii, była jedną z niespodzianek trzynastej kolejki rozgrywek trzecioligowych w grupie lubelsko podkarpackiej. Kandydat do czołowych miejsc w tabeli musiał uznać wyższość ambitnie walczącego zespołu podopiecznych trenera Damiana Panka.

Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny wysłały wyraźny sygnał – nie będzie murowania bramki, tylko ataki. Na dwie akcje ofensywne gospodarzy goście odpowiedzieli dwoma atakami. W czwartej minucie Damian Szpak nieatakowany przez nikogo z 16 metrów strzelał niezbyt celnie, a w dziesiątej minucie Kamil Groborz z kilku metrów skopiował wyczyn kolegi z ataku. Po dobrym rozpoczęciu spotkania przez Orlęta do głosu dochodzi drużyna przyjezdna. W polu karnym gospodarzy bardzo często jest gorąco. Zawodnicy Resovii nie grzeszą celnością i wynik meczu jest bezbramkowy. Przemysław Pyrdek w 38 minucie dwukrotnie był bliski zdobycia bramki.- n ajpierw w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość Adriana Wójcickego, następnie strzelał z linii pola karnego, a bramkarz gospodarzy przeniósł silne uderzenie nad poprzeczką. Rzeszowianie próbowali strzelać z daleka - uderzenia Szymona Kalińca i Sebastiana Fedana były niecelne. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Drugą połowę meczu podobnie jak pierwszą Orlęta rozpoczęły od ataków. Tym razem szczęście uśmiechnęło się dogospodarzy. W 47 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na osiemnasty metr do Rafała Borysiuka, który technicznym uderzeniem trafił w wewnętrzną część poprzeczki i było 1:0. Utrata bramki podrażniła ambicję zawodników Resovii. Za wszelką cenę starali się wyrównać. Na bramkę Wójcickiego strzelali Słoma, Adamski, Kaliniec, Pyrdek, ale bez efektów. Dobrze spisujący się w bramce Marcin Pietryka w 78 minucie popełnił błąd próbując kiwać na boczej linii pola karnego Szpaka, gdyby nie pomoc obrońcy mogła być druga bramka dla Orląt. W 80 i 82 minucie Konaszewski dwukrotnie uratował swoją drużynę przed utratą bramki. Pierwszy raz głową wybija na trzecim metrze piłkę zdążającą w światło bramki, następnie nogą na linii bramkowej zapobiegł trzepotowi piłki w siatce gospodarzy. Pod koniec spotkania Szpak z bliskiej odległości strzela niecelnie. Jarek Milcz w dolicznym czasie gry nie zachował” zimnej krwi „ będąc oko w oko z Pietryką uderzył prosto w bramkarza gości. Po meczu taniec zwycięzców wykonała drużyna Orląt Radzyń.

Spotkanie stało na przyzwoitym poziomie. Resovia zawiesiła wysoko poprzeczkę, przez większą część meczu była w posiadaniu piłki i bardzo groźnie atakowała. Jednak mecz wygrywa drużyna, która potrafi strzelić jedną bramkę więcej od rywala. Ambicja i wola walki zostały nagrodzone, trzy, bardzo potrzebne punkty będą dopisane Orlętom.