Wysoka porażka w Lublinie

Porażką zakończył się mecz Orląt Radzyń w Lublinie z tamtejszym Motorem. Radzynianie ulegli podopiecznym Dominika Nowaka aż 0:4, choć do 67. minuty utrzymywali bezbramkowy remis.

Orlęta Radzyń do Lublina udawały się z jednym, ale niezwykle ważnym, osłabieniem. Czwartą kartkę przeciwko Resovii Rzeszów obejrzał Rafał Borysiuk, który jest niekwestionowanym liderem radzyńskiego środka pola. Na jego pozycji zagrał dziś Kamil Groborz, a funkcję kapitana przejął Adrian Zarzecki, który udanie kierował defensywą Orląt.

Pierwsza odsłona miała dość wyrównany przebieg, a goście nie zamierzali poprzestać na desperackiej defensywie. Już po siedmiu minutach Arkadiusz Kot wychodził z bardzo dobrą kontrą, jednak stracił piłkę na rzecz jednego z rywali. Chwilę wcześniej dobrą interwencją popisał się Mateusz Konaszewski, który przerwał akcję Motoru. Drugi kwadrans był bardzo dobry w wykonaniu gości, którzy za sprawą Piotra Zmorzyńskiego, Konrada Króla i raz jeszcze Zmorzyńskiego mogli pokusić się o zmianę wyniku. W pierwszych dwóch przypadkach lepszy był Krzysztof Żukowski, w ostatnim z nich - Zmorzyński uderzał za mocno w kierunku dalszego słupka bramki byłego golkipera Karpat Krosno. Goście odgryzali się za sprawą Pawła Myśliwieckiego (dobra interwencja Adriana Wójcickiego) oraz Krystiana Mroczka. Grę przed przerwą prowadzili gospodarze, jednak radzyńska jedenastka stworzyła sobie co najmniej tyle samo szans na pierwszą bramkę w meczu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie - to gospodarze częściej byli przy piłce, jednak wynikało z tego niewiele. Radzynianie z kolei próbowali mądrze kontrować i strzelać z dystansu. Niestety dla nich dobrze dysponowany tego dnia był Żukowski, który do interwencji na linii dołożył dobre wyjścia na przedpole, zatrzymując kilkukrotnie swoich przeciwników przed polem karnym. Artur Gieraga i jego koledzy mieli problemy z niezwykle aktywnym duetem Król-Szpak. Niestety - gospodarze w 67. minucie pokazali, dlaczego otwierają tabelę. Po bardzo ładnej akcji lewym skrzydłem i dograniu Remigiusza Szywacza, problemów z pokonaniem Wójcickiego nie miał Wojczuk. Niespełna sto dwadzieścia sekund po tej sytuacji mogło być 2:0, jednak golkipera z Radzynia uratowała poprzeczka. Później żółto-biało-niebiescy byli znacznie skuteczniejsi - najpierw z szesnastki celnie uderzył Piekarski, a chwilę później na 3:0 podwyższył - po rozklepaniu radzyńskiej defensywy - Paweł Myśliwiecki. W 84. minucoe w poprzeczkę uderzył Zmorzyński i była to ostatnia szansa dla gości. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Damian Falisiewicz i Orlęta przegrały 0:4.

Za tydzień na Warszawską 77 przyjadą Karpaty Krosno.

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 4:0 (0:0)

Bramki: Maciej Wojczuk 67′, Piotr Piekarski 74′, Paweł Myśliwiecki 76′, Damian Falisiewicz 90+1′

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Komor, Gieraga, Szywacz – Mroczek (57′ Stachyra), Tymosiak (87′ Ilczuk), Piekarski, Prusinowski (83′ Dikij) – Myśliwiecki, Wojczuk (79′ Wolski).

Orlęta: Wójcicki – Ebert (78′ Leszkiewicz), Konaszewski, Zarzecki, Szymala (82′ Grądzki) – Melnyczuk, Groborz, Kot (85′ Nowacki), Król (78′ Milcz), Zmorzyński – Szpak.

Żółte kartki: Krystian Mroczek, Kamil Wolski, Maciej Wojczuk