ORLETA-SPOMLEK.PL

Strona oficjalna

Damian Panek: Młodzi muszą się wykazać

Udostępnij

Zapraszamy do lektury krótkiej rozmowy z Damianem Pankiem na temat końcówki rundy. Szkoleniowiec zapewnia, że ma przygotowane warianty pod kątem zastąpienia Damiana Szpaka i Kamila Groborza.

 

 

Damian Szpak i Kamil Groborz nie zagrają już do końca rundy...

No tak... Jest to informacja dla innych drużyn. Ale nie jest to tajemnica i rzeczywiście jest tak, że ta dwójka do końca roku nie wybiegnie na boisko. To jest pewne. 

Ale jak trenera znam - warianty na ich zastąpienie już są.

Rzeczywiście. Na początku rundy rozmawialiśmy o tym, że mamy jakąś kadrę, w której jest kilkunastu zawodników i prędzej czy później przyjdzie czas, żeby ich zobaczyć, sprawdzić, dać im szansę rywalizacji w tej lidze. I uważam, że teraz nadchodzi taki czas, że spróbujemy innych wariantów. Na zbliżający się mecz z Tomasovią nie będziemy słabsi. Wraca Rafał Borysiuk, wraca Marek Leszkiewicz, który też był po lekkim urazie. Myślę, że na ten poziom rozgrywkowy mamy kadrę bardzo wyrównaną. Wiadomo, że Kamil i Damian to jest w jakiś sposób wartość dodana do tej drużyny, ale teraz ci, którzy grali nieco mniej, będą mieli okazję pokazać wszystkim, że zasługują na grę w naszej, dobrej drużynie. Nie spodziewam się jednak obniżki formy całego zespołu, bo trzeba było liczyć się z tym, że prędzej czy później kontuzje i kartki nam się przytrafią. Także jestem przygotowany na ten wariant.

Cieszę się, że kontuzje Kamila i Damiana nie skończą się operacjami, bo istniało takie prawdopodobieństwo. Po prostu mają cztery tygodnie przerwy, potem rehabilitacja. Mogę powiedzieć tylko tyle, że życzę im szybkiego powrotu do zdrowia.

Teraz przed Wami Tomasovia, która nie jest wygodnym rywalem, ale ostatnio sobie nie radzi.

Zgadza się. Rozmawiamy w szatni i przestrzegam przed hurraoptymizmem. Wiem, że Tomasovia przegrała cztery ostatnie mecze, ale kiedyś musi się z tego pozbierać. Ma sporo punktów w całej rundzie. To nie będzie łatwy przeciwnik, zdajemy sobie z tego sprawę. Mamy przygotowane warianty na sobotę. Mam nadzieję, że będziemy w stanie ich zaskoczyć. Drużyna jest w dobrej formie i wypadające ogniwa nie wpłyną na dyspozycję całego zespołu. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek, co pokazaliśmy ostatnio przeciwko Karpatom. Do końca rundy jest jeszcze kilka kolejek. Mam nadzieję, że zapunktujemy w pozostałych czterech meczach jeszcze dwa-trzy razy, zgarniając pełną pulę. To jest nasz cel.

Czy nie jest tak, że gra Wam się lepiej z lepszymi?

No właśnie, też o tym dużo myślałem, rozmawialiśmy o tym. Po bardzo dobrych meczach, przychodzi tak jak ten w Lubartowie, gdzie przegrywamy z - powtarzam - teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Rozmawiamy o tym, by nie popełnić tego błędu, żeby nie myśleć, że Tomasovia będzie łatwiejszym przeciwnikiem niż Karpaty, Motor czy Resovia. Naprawdę - w tej lidze - mam nadzieję, że moja drużyna też jest na to uczulona, zawsze jest o trzy punkty ciężko. I będziemy przygotowani na maksa do tego spotkania. Jestem spokojny o zaangażowanie, o to, że podejdziemy do spotkania na maksa skoncentrowani, no bo nie mamy podstaw do tego, by tomaszowian lekceważyć.

 

Komentarze   

+2 #1 tadeusztadeusz 2015-10-31 14:03
A gdzie ci młodzi w skłądzie co muszą się wykazać
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

VIDEO 1

Dołącz do Nas

Video

Losowe zdjęcie

Brak grafik

Ostatnie dodane zdjęcia

Panel logowania

Osób online

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Sponsor techniczny:

                                                                                                            

        

 

 

 

Ta strona stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem