Izolator bez izolacji

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski pokonały Izolator Boguchwała 3:0. Bramki zdobywali Patryk Szymala, Witalii Melnyczuk oraz Konrad Król. To ósma wygrana radzynian w sezonie.

Pierwsza z trzech przeszkód pokonana. Orlęta Spomlek Radzyń bezdyskusyjnie okazały się lepsze od Izolatora Boguchwała. Przyjezdni, a szczególnie bramkarz, niezbyt dobrze izolowali swoją bramkę i zapłacili trzema straconymi golami.

Podopieczni Damiana Panka wyjątkowo skutecznie weszli w spotkanie. Po okresie ostrożnej gry z obu stron, w trzeciej minucie gry Patryk Szymala otrzymał dokładne podanie od Rafała Borysiuka i precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego pokonał rozpaczliwie interweniującego Lewandowskiego. Zawodnicy gości niezdeprymowani utratą gola starali się szybko wyrównać. Na bramkę strzelali Burak i Tyburczy, ale bez efektu. Po okresie wzmożonej aktywności przyjezdnych inicjatywę przejęły Orlęta. Pomiędzy 16 a 18 minutą Rafał Borysiuk dwukrotnie przy dobrze nastawionym celowniku mógł zdobyć bramkę. W 28 minucie strzał Melnyczuka odbił się od obrońcy, piłka skozłowała nad wysuniętym bramkarzem gości jednak Lewandowski złapał futbolówkę przed linią bramkową. Dziewięć minut później Witek miał więcej szczęścia. W zamieszaniu, po rzucie rożnym piłka trafiła do niego, a Ukrainiec uderzeniem z woleja zdobył drugiego gola dla swojej drużyny. Do końca pierwszej połowy, pomimo starań gości rezultat nie uległ zmianie.

Na drugą połowę po dwóch zmianach w składzie bardziej zmotywowani wyszli goście. Animuszu wystarczyło im na dziesięć minut. W 55 minucie Konrad Król znalazł się sam na sam z Lewandowskim, zbyt mocno wypuścił piłkę, bramkarz gości złapał ją, a następnie wypuścił z rąk, Konrad obiegł bramkarza i strzelił do pustej bramki. Kilka minut później Melnychuk nie wykorzystał nieporozumienia pomiędzy obrońcą i bramkarzem. Witek otrzymał prezent, ale strzelił wprost w Lewandowskiego. Nie mając nic do stracenia podopieczni Przemysława Matuły starali się odwrócić losy meczu. Dwukrotnie Patryk Róg i dwukrotnie Krzysztof Szymański byli bliscy pokonania Adriana Wójcickiego jednak „szczęście sprzyja lepszym” i bramkarz gospodarzy zachował czyste konto. Niewątpliwie tym lepszym była drużyna Orląt i odniosła zasłużone zwycięstwo.

Spotkanie za sprawą obu drużyn stało na wysokim poziomie. Orlęta po zdobyciu drugiego gola, jak przystało na „starych ligowych wyjadaczy” zaczęły szanować piłkę i grać z kontry. Moim zdaniem cała drużyna zasłużyła na wyróżnienie. Wobec nieobecności Szpaka i Groborza cieszy wyraźny wzrost formy Króla, Melnyczuka i Szymali. Dobrze zaprezentował się wracający do zdrowia Bartek Powałka. Oddzielna pochwała należy się Łukaszowi Ebertowi. Jeżeli taką grę drużyna Orląt zaprezentuje w dwóch meczach zaplanowanych do rozegrania awansem z rudy wiosennej to będzie bardzo ciekawie.