Zły sen JKS-u nazywa się Piotr Zmorzyński

Dzień Niepodległości 2015 roku będzie miłym wspomnieniem dla drużyny i sympatyków Orląt Spomlek Radzyń. Po bardzo ciężkim spotkaniu podopieczni trenera Damiana Panka w ostatnim meczu u siebie przed przerwą zimową pokonali zespół JKS 1909 Jarosław 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Piotrek Zmorzyński. Po tym meczu radzyńska drużyna zrównała się punktami z rywalem. W tabeli, mając lepszy bilans bezpośrednich spotkań będzie o jedno miejsce wyżej.

Radzyńska drużyna nie przestraszyła się nazwisk w zespole gości i od pierwszego gwizdka sędziego postawiła na atak.Już w pierwszej minucie Bartek Powałka w polu karnym niedokładnie opanował piłkę i zaprzepaścił okazję na zdobycie bramki. Obie drużyny nastawiły się na kontrataki, nikt nie chciał odsłaniać tyłów i większość akcji ofensywnych przeprowadzana małą ilością zawodników kończyła się na obrońcach przeciwnika. Największe zagrożenie bramek było po stałych fragmentach gry. W zespole gospodarzy Patryk Szymala starał się z dalszej odległości zaskoczyć Piotra Ciska jednak nieskutecznie. Najlepszą okazję po błędzie Sobola zmarnował Zmorzyński , z trzynastego metra strzelił bardzo wysoko. Konrad Król po uderzeniu z przewrotki był bliski pokonania Ciska, ale co klasa to klasa, bramkarz gości złapał piłkę. Strzały Rafała Borysiuka i Witalija Melnychuka również nie wpadły do bramki gości. Największe zagrożenie dla bramki pilnowanej przez Adriana Wójcickiego stwarzały uderzenia Sokolenki, Kukiełki i Gliniaka . Młody bramkarz Orląt wykazał nie niższą klasę od Ciska i zachował czyste konto. Przy boku Krzyśka Stężały krzepnie bardzo dobry golkiper.

W przerwie meczu Prezes Zarządu Klubu Krzysztof Grochowski wręczył puchar najstarszemu i najzagorzalszemu kibicowi Orląt, Panu Józefowi Siuciakowi.

Początek drugiej połowy należał do Orląt. Po dwudziestu minutach do głosu doszli goście. Nabytek z Resovii Sebastian Dziedzic nie miał swojego dnia, kilkakrotnie był w dobrej sytuacji do strzału i albo zwlekał i kiwał w polu karnym, przez co tracił piłkę, albo niedokładnie opanowywał piłkę i wychodziła poza boisko. Sokolenko i Sobol również nie potrafili pokonać Wójcickiego. W 88 minucie Orlęta miały dwie wyborne okazje bramkowe, jednak klasą błysnął Cisek. Precyzyjny i silny strzał pod porzeczkę kapitana Rafała Borysiuka wypiąstkował na rzut rożny, następnie po kornerze, na linii bramkowej złapał piłkę po główce Arka Kota. Sędzia doliczył trzy minuty. Goście bronili remisu, zawodnikom Orląt taki rezultat nie odpowiadał i z determinacją atakowali. Piotrek Zmorzyński indywidualną akcję zakończył strzałem z okolic narożnika pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Zapanowała euforia na trybunach i boisku. Powiedzenie „gra się do końca” jest najbardziej adekwatne do tej sytuacji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu Orląt. Równie dobre spotkanie rozegrała drużyna z Jarosławia. Gra w polu była dość wyrównana, jednak więcej klarownych sytuacji pod bramką Ciska stworzyli zawodnicy gospodarzy. Trochę brakowało świeżości, dwa dni odpoczynku to zbyt mało do pełnego zregenerowania organizmu. Tak jak wcześniej zaznaczyłem - Piotrek Zmorzyński pewnie będzie dzisiejszej nocy koszmarnym snem dla trenera i drużyny z Jarosławia.

Orlęta Radzyń Podlaski – JKS 1909 Jarosław 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Zmorzyński 90+1′

Orlęta: Wójciki – Ebert, Zarzecki, Konaszewski, Szymala, Zmorzyński, Kot (90′ Leszkiewicz), Melnczyuk, Borysiuk, Powałka (74′ Nowacki), Król

JKS 1909: Cisek – Gliniak, Sobol, Sokolenko, Kuliga, Oziębło (76′ Jamrozik), Kukiełka, Kycko (65′ Soczek), Rop, Daszyk, Dziedzic

Żółte kartki: Arkadiusz Kot – Mariusz Kukiełka, Marcin Sobol
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).